Riebalų ir angliavandenių vaidmuo kačių mityboje

Kaip ir žmonių mityboje, taip ir kačių mityboje riebalai yra labai svarbūs. Jie yra labiausiai koncentruota energijos forma ir labai svarbūs riebaluose tirpių vitaminų, tokių kaip A, D, E ir K, įsisavinimui.

Omega-6 ir omega-3 riebalų rūgštys yra gyvybiškai svarbios sveiko kačių ėdalo sudedamosios dalys. Tai ne tik skambūs žodžiai; tai būtini riebalai, kurių katės turi gauti su maistu, nes pačios jų pasigaminti negali. Arachidono rūgštis, omega-6 riebalų rūgštis, ypač svarbi katėms, nes ji, be kita ko, reikalinga reprodukcinei sveikatai, odos augimui ir inkstų veiklai.

Nors daugelyje gyvūnų augintinių ėdalo yra omega-6 riebalų rūgščių, sužinojau, kad lygiai taip pat svarbu ieškoti ėdalo, kuriame būtų pakankamai omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūgštys gali būti gaunamos iš žuvų taukų, pavyzdžiui, lašišų arba krilių, kurie padeda atsverti omega-6 rūgštis ir skatina priešuždegiminius procesus.

Riebalų rūgščių supratimas kačių mityboje

Labai svarbu subalansuoti omega riebalų rūgščių kiekį; per didelis omega-6 rūgščių kiekis gali paskatinti uždegimą, o omega-3 rūgštys gali padėti jį sumažinti. Štai kaip užtikrinu, kad mano katė gautų subalansuotą jų kiekį:

  • Patikrinu, ar sudedamųjų dalių sąraše nėra konkrečių omega-3 šaltinių, tokių kaip žuvų taukai arba lapelių sėmenys.
  • Patikrinu, ar maiste yra arachidono rūgšties, ypač savo augantiems kačiukams ar nėščioms katėms.
  • Atidžiai stebiu, ar sudėtyje esantys riebalai yra švieži, nes surūgę riebalai yra ne tik neskanūs, bet ir potencialiai kenksmingi.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra bendras maistinių medžiagų balansas kačių maiste. Nors riebalai yra labai svarbūs, jie turi būti proporcingi kitiems elementams, pavyzdžiui, baltymams ir angliavandeniams. Didelis riebalų kiekis be papildomų maistinių medžiagų nėra geros sveikatos receptas.

Tinkamas riebalų kiekis kačių ėdale – tai ne tik energija, bet ir organizmo funkcijų palaikymas, prabangaus kailio ir sveikos odos puoselėjimas. Todėl vertindamas kačių ėdalo pasirinkimą visada atkreipiu dėmesį į riebalų rūšį ir šaltinį, kad įsitikinčiau, jog jie atitinka mano katės mitybos poreikius.

Angliavandeniai: Draugas ar priešas?

Svarstant, ar angliavandeniai yra naudingi katėms, labai svarbu pripažinti, kad katės yra mėsėdės. Tai reiškia, kad jų natūralią mitybą daugiausia sudaro mėsa ir joje yra labai mažai angliavandenių. Tačiau komerciniuose kačių ėdaluose dažnai randama daug angliavandenių, pavyzdžiui, ryžių, kukurūzų ir kviečių. Tačiau ar šie komponentai tikrai būtini, ar jie gali pakenkti mūsų kačių draugams?

Angliavandenių vaidmens kačių maiste supratimas prasideda nuo pripažinimo, kad jie yra neesminės maistinės medžiagos. Katėms angliavandenių energija nereikalinga taip, kaip žmonėms. Žinoma, tai nereiškia, kad visi angliavandeniai yra blogi katėms. Saikingai vartojami angliavandeniai gali būti papildomas energijos šaltinis, o dėl juose esančių skaidulų net gali būti naudingi virškinimo sistemai. Vis dėlto jie niekada neturėtų būti pagrindinis katės raciono elementas.

Pateikiame pagrindines priežastis, dėl kurių reikėtų atidžiai apsvarstyti angliavandenių kiekį kačių maiste:

  • Dėl angliavandenių pertekliaus katės gali greitai priaugti svorio. Kadangi antsvorio turinčios katės linkusios į sveikatos problemas, pavyzdžiui, diabetą, svarbu stebėti jų suvartojamų angliavandenių kiekį.
  • Virškinamumas: Kačių angliavandenių virškinimo fermentų aktyvumas yra ribotas. Todėl didelis jų kiekis gali sukelti virškinimo sutrikimų. Labai svarbu rinktis kačių maistą su lengvai virškinamais angliavandeniais, kurie neapkrauna jų virškinimo sistemos.
  • Šaltinis svarbus: vieni angliavandeniai yra geresni už kitus. Pavyzdžiui, neskaldyti grūdai ir daržovės turi daugiau maistinių medžiagų ir skaidulų, palyginti su rafinuotais grūdais.

Angliavandenių santykio subalansavimas yra subtilus procesas. Visada siūlau ieškoti ėdalo katėms, kuriame svarbiausią vietą užima baltymai, o angliavandeniai atlieka pagalbinį vaidmenį, kruopščiai parinkti atsižvelgiant į jų kokybę ir virškinamumą. Labai svarbu skaityti etiketes. Norėsite įsitikinti, kad angliavandenių kiekis yra saikingas, o ingredientų sąraše dominuoja aukštos kokybės gyvūniniai baltymai.

Užtikrinant tinkamą maistinių medžiagų, įskaitant angliavandenius, balansą katės maiste, palaikoma bendra jos sveikata ir gyvybingumas. Joms bus naudingas tinkamas baltymų, riebalų ir minimalus angliavandenių, kurių joms iš tikrųjų reikia, derinys, atspindintis tai, ką gamta numatė optimaliai kačių sveikatai užtikrinti.

Balansuotai mitybai rekomenduojame rinktis https://rigrisavet.lt/ maistą gyvūnams.