Fotovoltiniai saulės moduliai: naudingi faktai, kuriuos turite žinoti

Fotovoltinių saulės modulių darbas yra kaupti saulės energiją. Nors šis darbas atrodo labai paprastas, jis kur kas sudėtingesnis, nei daugeliui atrodo. Dėl šios priežasties rinktis saulės modulius reikia labai atidžiai ir sutelkti visą dėmesį į tam tikrus svarbius dalykus. Štai faktai, kuriais turite pasidomėti prieš pirkdami saulės modulius.

Pirkti gaminius iš užsienio neapsimoka

Fotovoltinius saulės modulius galima įsigyti ne tik Lietuvoje, bet ir iš užsienio. Ir savaime suprantama, jog kai kuriems tikrai gali kilti pagunda pasidairyti, ką siūlo kitų šalių pardavėjai ir sutaupyti. Visgi to daryti tikrai neverta, kadangi perkant iš užsienio rizikuojama ne tik netekti galimybės kreiptis dėl paramos, bet ir įsigyti saulės modulius, kurie neatitiks jūsų poreikių ir neatliks kokybiškai darbo. Taip pat jei pasirinksite saulės modulius iš užsienio, teks patiems juos montuoti ir negausite garantijos. Tad pirkti apsimoka tik iš Lietuvos.

Reikalauja nedidelės priežiūros

Kai kurie mano, jog fotovoltiniai saulės moduliai reikalauja labai daug priežiūros ir juos reikia nuolat valyti. Tačiau yra priešingai, jei dažnai valysite, tuomet didelė tikimybė, jog juos pažeisite ir liksite be saulės energijos. Tad kuo mažiau skirsite jiems dėmesio, tuo geriau.

Galima kreiptis dėl paramos

Saulės elektrinės yra gana brangios, tačiau gera žinia ta, jog visi, kurie atitinka kriterijus, gali kreiptis dėl paramos ir susigrąžinti didelę dalį investuotos sumos. Tokiu būdu ne tik galima sutaupyti pinigus, bet ir pati saulės elektrinė atsiperka kur kas greičiau.

Atsižvelgti reikia ne į kainą, o galingumą

Fotovoltiniai saulės moduliai iš pažiūros mažai kuo skiriasi, kadangi yra visi panašūs. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, jog skiriasi galingumu. Kuo galingesni saulės moduliai, tuo brangesnė kaina. Tad atkreipti dėmesį reikia ne į kainą, o galingumą.

Nepamirškite, kad svarbiausia – kokybė

Tik kokybiški fotovoltiniai saulės moduliai atliks darbą tinkamai ir suteiks namams saulės energijos. Tad rinkdamiesi būtinai pasidomėkite gamintoju bei gaminių kokybę. Tik tokiu atveju galėsite būti tikri, kad investicija atsipirks.