KAIP PLYTELĖMIS DEKORUOTI VIRTUVĖS SIENAS?

Norint sukurti harmoningą virtuvės vaizdą, geriau rinktis klasikinio tipo plyteles, kurių spalvos galėtų būti balkšvos, pilkos arba rusvos. Patariama jų spalvas taikyti prie stalviršio spalvos, nes plytelės įprastai yra klijuojamos nuo jo į viršų, link lubų.

Kokį dizaino stilių rinktis virtuvei?

Virtuvė gali atrodyti moderniai, šiuolaikiškai arba įrengta pagal nuo senų laikų nusistovėjusį klasikinį stilių. Ji dar gali būti ir tradicinio-kaimiško stiliaus. Anot dizainerių, ryškios spalvos virtuvėje patraukia dėmesį, šviesių spalvų plytelėms reikia daugiau priežiūros. Jeigu jums atrodo, kad virtuvėje neturi būti per daug ryškių akcentų, tada ir nerizikuokite, rinkitės ramesnes, santūresnes spalvas.

Kokie yra plytelių spalvų derinimo būdai?

Plytelių derinimo būdai yra dveji – arba derinti panašius atspalvius, arba pasirinkti visišką kontrastą, pavyzdžiui, – juodą ir baltą spalvas. Plyteles derinant pagal stalviršį, jei jis yra tamsus arba juodas, tai ant sienų šauniai tiks baltos, dramblio kaulo ar šampano spalvos plytelės.

Tačiau negalima pamiršti to, kad po kiekvienos maisto gaminimo valandėlės sieną teks valyti nuo užtiškusių riebalų, kitokių maisto likučių. Todėl virtuvės sienai ties virykle labiausiai tinka margų raštų arba geltonos, oranžinės ir rudos spalvos plytelės. Jei likusios virtuvės sienos padengtos melsvo atspalvio plytelėmis, tada vertėtų jas derinti su baltomis plytelėmis.

Kokius dekoro raštus galima suformuoti iš skirtingų išmatavimų ir formų plytelių?

Klijuojant skirtingų išmatavimų plyteles svarbiausia, kad jos sutaptų per siūles. Stačiakampės plytelės yra klijuojamos juostelėmis. Virtuvėje gali būti naudojamos ir penkiakampės plytelės, iš jų sudėliojamas bičių korio formos raštas. Dar galima suformuoti dekoro raštus iš rombo ir trapecijos formų plytelių. Taip pat galima sudėlioti įvairius ornamentus iš itin smulkių plytelių.

Tam itin tinka nedidelės skirtingų spalvų kvadratinės plytelės. O pats geriausias pasirinkimas – tai mozaikinės plytelės, kurių dekoras jau yra sukurtas gamybinio proceso metu. Dengiant jomis virtuvės sienas, lieka pačiam plyteles sudėlioti taip, kad gautųsi jums patinkantis raštas. Daugiau patarimų apie virtuvės sienų dekoravimą ieškokite internetinės parduotuvės svetainėje: Iris.lt, ten galėsite ir įsigyti jums patikusias plyteles.