Maksimalus efektyvumas: Elektrinių vandens šildytuvų ir katilų priežiūros patarimai

Dėl perėjimo prie energijos taupymo ir padidėjusio supratimo apie mūsų poveikį aplinkai elektriniai vandens šildytuvai ir katilai atsidūrė dėmesio centre. Šie prietaisai ne tik suteikia prabangą gauti karšto vandens vienu čiaupo pasukimu, bet ir yra vienas iš svarbiausių energijos vartotojų namų ūkyje. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad jie veiktų efektyviai. Tinkama elektrinio vandens šildytuvo ar boilerio priežiūra gali gerokai padidinti jo efektyvumą, pailginti tarnavimo laiką ir ilgainiui sutaupyti pinigų. Šiame straipsnyje panagrinėsime svarbiausius patarimus, kurie padės jums padidinti šių prietaisų efektyvumą. Drekintuvai.lt svetainėje galite rasti daugiau informacijos apie šiuos produktus, įrengimą ir geriausią pasirinkimą.

1. Įprastinė patikra:

Vizuali patikra yra pirmasis žingsnis siekiant užtikrinti sklandų jūsų šildytuvo ar katilo veikimą. Ieškokite akivaizdžių nusidėvėjimo, nuotėkio ar korozijos požymių. Nors nedidelės problemos gali atrodyti nereikšmingos, jos gali paaštrėti, jei nebus patikrintos. Reguliarus tikrinimas gali padėti užfiksuoti galimas problemas, kol jos netapo brangiai kainuojančiu remontu.

2. Ištuštinkite ir išplaukite baką:

Laikui bėgant vandens šildytuvų dugne gali kauptis nuosėdos. Jos gali izoliuoti vandenį nuo kaitinimo elemento, todėl jūsų įrenginys dirba sunkiau ir sunaudoja daugiau energijos. Bent kartą per metus iš bako į kibirą išleiskite kelis galonus vandens, kol vanduo taps skaidrus. Jei pastebėjote daug nuosėdų, būtų protinga visiškai ištuštinti ir išplauti rezervuarą.

3. Patikrinkite termostatą:

Vandens šildytuvo termostato nustatymas optimaliu lygiu yra labai svarbus energijos taupymui. Paprastai rekomenduojama nustatyti apie 49 °C (120 °F). Jei temperatūra didesnė, rizikuojate ne tik nudegti, bet ir eikvoti energiją.

4. Patikrinkite apsauginį slėgio vožtuvą:

Slėgio ribojimo vožtuvas yra esminis vandens šildytuvų saugos elementas. Jis išleidžia perteklinį slėgį iš rezervuaro, kad būtų išvengta galimų sprogimų. Pakelkite vožtuvo svirtį ir leiskite jai atšokti atgal; turėtumėte išgirsti gurguliuojantį garsą, kai vanduo išleidžiamas į išleidimo vamzdelį. Jei taip nėra, gali būti, kad atėjo laikas keisti vožtuvą.

5. Izoliuokite šildytuvą:

Jei turite senesnį modelį, apsvarstykite galimybę jį izoliuoti. Šiuolaikiniuose įrenginiuose paprastai būna įmontuota izoliacija, tačiau senesniems gali praversti izoliacinė antklodė. Tai gali sumažinti budėjimo režimo šilumos nuostolius 25-45 %, o tai gali padėti sutaupyti 4-9 % šildymo išlaidų.

6. Patikrinkite, ar nėra nuotėkio:

Net ir nedidelis nuotėkis ilgainiui gali iššvaistyti daug energijos. Patikrinkite visus vožtuvus, jungtis ir patį baką. Nedelsdami pašalinkite bet kokį nuotėkį, kad išvengtumėte tolesnės žalos ir energijos nuostolių.

7. Katilo priežiūra:

Katilams taip pat reikia reguliarios priežiūros. Patikrinkite, ar nėra rūdžių arba vandens nutekėjimo požymių. Būtinai apžiūrėkite slėgio matuoklį, įsitikinkite, kad jis yra tinkamo lygio. Jei jūsų namuose naudojami radiatoriai, kiekvieno žiemos sezono pradžioje išleiskite iš jų orą, kad išleistų įkalintą orą ir užtikrintų efektyvų šildymą.

8. Reguliari profesionali patikra:

Nors savarankiška techninė priežiūra yra naudinga, tačiau naudinga, kad kasmet elektrinį vandens šildytuvą ar katilą patikrintų profesionalus specialistas. Jie gali nustatyti ir pašalinti problemas, kurių galbūt nepastebėjote, ir taip užtikrinti optimalų prietaiso veikimą.

9. Pakeiskite senus įrenginius:

Jei jūsų vandens šildytuvas arba katilas yra senesnis nei dešimt metų, apsvarstykite galimybę jį atnaujinti į efektyvesnį modelį. Šiuolaikiniai įrenginiai yra suprojektuoti taip, kad būtų efektyvesni, ir turi funkcijų, kurios gali gerokai sumažinti energijos suvartojimą.

10. Švieskite visus namiškius:

Galiausiai pasirūpinkite, kad visi namuose suprastų, kaip svarbu taupyti karštą vandenį. Tokie paprasti veiksmai kaip lašantys čiaupai, trumpesnis dušas, pilnas skalbimo mašinų ir indaplovių įkrovimas gali gerokai sumažinti vandens šildytuvo ar katilo poreikį.

Pabaigos žodis

Elektrinių vandens šildytuvų ir boilerių priežiūros nauda neapsiriboja vien pinigų taupymu. Tinkama priežiūra užtikrina jūsų namų saugumą, padeda sumažinti anglies dioksido emisiją ir garantuoja nuolatinį karšto vandens tiekimą. Naudodamiesi pirmiau minėtais patarimais galite užtikrinti, kad jūsų prietaisai veiktų efektyviai, maksimaliai pailginti jų tarnavimo laiką ir sumažinti sąskaitas už energiją. Nepamirškite, kad prevencija yra vertingesnė už gydymą, ypač kai kalbama apie sudėtingus prietaisus, tokius kaip vandens šildytuvai ir katilai.