KOKIOMIS PROGOMIS ANT STALŲ YRA DENGIAMOS PRABANGIOS STALTIESĖS?

Iškilmingų pobūvių per žmogaus gyvenimą gali pasitaikyti vos keli. Tai vestuvės, jubiliejinė sukaktis, kartais krikštynos. Ta proga tokių švenčių rengėjai deda visas pastangas, kad jos liktų įsimintinos jų dalyviams visą likusį gyvenimą. Didele dalimi tokių iškilmių sėkmė tiesiogiai priklauso nuo vaišių stalų serviravimo estetiškumo ir meniškumo.

Kokia forma gali būti sustatomi banketiniai stalai ir kokios taisyklės reikia laikytis juos statant?

Banketų pasitaiko visokių – didesnių ir mažesnių. Jie gali būti organizuojami prie atskirų apvalių stalų, sustatytų ratu, paliekant to rato viduryje daug laisvos vietos judėti aptarnaujančiam personalui arba šokti besilinksminantiems.

Svečiai taip pat gali būti sodinami prie vieno labai didelio stalo, arba prie stalų, sustatytų E, L, T arba U raidžių forma. Pagrindinė stalų statymo taisyklė yra ta, jog kiekvienam svečiui prie stalo liktų ne mažiau aštuoniasdešimties centimetrų vietos, skaičiuojant nuo vienos iki kitos serviruotos vietos vidurio.

Kokios spalvos prabangias staltieses dengti ant stalų?

Kai stalai sustatyti, tada ateina metas pagalvoti, kokiomis staltiesėmis juos uždengti. Kadangi prabangios staltiesės yra naudojamos ypatingomis progomis, nes jos aplinkai suteikia daug iškilmingumo, pirmiausiai yra verta pagalvoti apie jų spalvą. Itin svarbu, kad jos derintųsi prie to, kas yra ant stalo – indų, valgymo įrankių, servetėlių, žvakidžių ir kitokių stalo aksesuarų.

Niekas neprieštarauja teiginiui, jog šventiškiausiai atrodo balta spalva. Tačiau jei šventės organizatoriams norisi ko nors ypatingo, vietoj baltos spalvos staltiesių galima ant stalų dengti ryškių – juodos, mėlynos, raudonos ar žalios spalvos staltieses.

Tinka ir šviesesnės pastelinės spalvos rausva, salotinė arba žydra. Nuostabu yra tai, kad užtiesus ne baltos spalvos staltieses, bendras vaišių stalų vaizdas akivaizdžiai pasikeičia, svečių atmintyje palikdamos neišdildomą įspūdį.

Iš kokių audinių yra išaustos prabangios staltiesės ir koks turėtų būti jų dydis?

Prabangios staltiesės įprastai yra išaustos iš aksomo, lino, medvilnės ir kitų išskirtinės kokybės siūlų. Tai suteikia joms ypatingo tvirtumo ir blizgesio. Dažnai tokios staltiesės yra labai didelių išmatavimų, todėl atkreipia visų dėmesį, tačiau jos negali būti per ilgos, kad nesiglaustų su grindimis.