10 svarbiausių patarimų, kaip sklandžiai ir be streso persikraustyti

Persikraustymas tai procesas, kurio metu surenkami daiktai iš vienų namų ir pervežami į kitus. Perkraustymo paslaugos tokiais atvejais puikiai pasitarnauja. Blogai suplanuotas perkraustymas gali baigtis daiktų praradimu, vėlavimu, sugadinimu. Pasirinkus tinkamą perkraustymo paslaugų įmonę sutaupysite lėšų, laiko ir nervų. Papildomai jums pateikiame 10 svarbiausių patarimų, padėsiančių susiplanuoti persikraustymą, užtikrinti sklandų perkraustymo procesą, pasirinkti tinkamą įmonę.

​​daiktai po perkraustymo

1. Planuokite ir organizuokite persikraustymą iš anksto

Persikraustymą pradėkite planuoti iškart, kai tik pilnai nusprendėte persikraustyti. Susiraskite būstą, pasirašykite sutartį, įsitikinkite, kad jau turite kur kraustytis. Pradėję anksti planuoti kraustymą turėsite pakankamai laiko susitvarkyti daiktus ir nuspręsti, ką norite pasiimti su savimi. Naudokitės kontroliniais sąrašais ir planuokliais, kad išliktumėte organizuoti ir išvengtumėte nesklandumų paskutinę minutę.

2. Suskirstykite daiktus

Perkraustomų daiktų suskirstymas yra labai svarbus persikraustymo aspektas. Suskirstykite daiktus pagal jų rūšį, paskirtį,svarbą, svorį. Toks klasifikavimas padės efektyviau pakuoti ir išpakuoti daiktus, sutaupyti laiko, nepamesti daiktų, todėl procesas bus sklandus ir lengvas.

3. Saugus daiktų pakavimas

Sumaniai supakuokite daiktus, kad užtikrintumėte jų saugumą. Naudokite aukštos kokybės pakavimo medžiagas ir pasirūpinkite, kad trapūs daiktai būtų gerai paminkštinti. Aiškiai paženklinkite dėžes, nurodydami jų turinį ir paskirties kambarį naujuose namuose.

4. Atsikratykite nebereikalingų daiktų iš karto.

Persikraustymas – tai galimybė išvalyti savo gyvenimą. Išmeskite arba paaukokite daiktus, kurie jums nebereikalingi ir nebenaudojami. Senus drabužius galite išrušiuoti į tekstilės konteinerį. Sumažinus daiktų kiekį galima gerokai sumažinti persikraustymo išlaidas.

5. Pasamdykite profesionalius perkraustymo paslaugų tiekėjus

Apsvarstykite galimybę pasamdyti profesionalius perkraustytojus, kurie padėtų atlikti sunkų darbą. Žmonės, kurie teikia perkraustymo paslaugas turi patirties, kad užtikrintų jūsų daiktų saugumą, greitą pervežimą ir sunešimą į naujus namus. Būtinai ištirkite ir pasirinkite patikimą perkraustymo įmonę. Naudokitės Google atsiliepimais, Trustpilot, Rekvizitų portalais, skelbimais. Perkraustymo paslaugos greitai https://www.persikraustau.lt/ 

6. Jeigu turite įsipareigojimų – apie besikeičiantį adresą praneškite suįnteresuotoms šalims

Turintiems  įsipareigojimu – įsitikinkite, kad apie persikraustymą pranešėte visoms būtinoms šalims, įskaitant banką, draudimo bendrovę ir paštą. Laiku pakeitę adresą išvengsite praleistų sąskaitų ar kitų svarbių laiškų.

7. Paruoškite būtiniausių reikmenų dėžutę

Supakuokite būtiniausių daiktų dėžutę su daiktais, kurių prireiks iš karto po persikraustymo, pavyzdžiui, tualeto reikmenimis, dokumentus, drabužiais ir būtiniausiais virtuvės reikmenimis. Ši dėžė turėtų būti paskutinė pakraunama ir pirmoji iškraunama. Šis patarimas pats svarbiausias iš visų šiame straipsnyje pateiktų.

8. Planas dėl augintinių ir vaikų

Jei turite augintinių arba vaikų, iš anksto suplanuokite jų persikraustymo dieną. Apsvarstykite galimybę pasirūpinti jais persikraustymo dieną, kad išvengtumėte papildomo streso.

9. Apžiūrėkite naujus namus prieš įsikeliant

Prieš persikeldami apžiūrėkite savo naujus namus, ar juose nėra paliktų nesutvarkytų remonto ar valymo darbų. Šias problemas lengviau išspręsti prieš atvežant daiktus.

10. Atsipalaiduokite ir įsikurkite!

Atlikus svarbiausią perkraustymo dalį –  daiktų atvežimą į savo vietas, Išpakavimas ir įsikūrimas naujuose namuose gali užtrukti. Darykite tai jums patogiu tempu, nepamirškite daryti pertraukėlių ir mėgautis nauja aplinka.

Persikraustymas neturi būti varginantis. Kruopščiai suplanavus, organizavus ir gavus kokybiškas paslaugas – problemų nekils. Taip pat papildomai apsvarstykite kitas papildomas paslaugas kurias teikia perkraustytojai – baldų surinkimas ir išrinkimas, dėžių nuomą. Atminkite, kad tikslas yra ne tik perkelti daiktus, bet ir nieko nesugadinti, ir nepamiršti. Todėl ir gimė šio straipsnio idėja.

Kada turėčiau pradėti planuoti persikraustymą?

Persikraustymą pradėkite planuoti iš karto, kai tik nusprendėte persikraustyti. Pradėję iš anksto, turėsite pakankamai laiko susitvarkyti daiktus ir išvengsite nesklandumų paskutinę minutę. Suderinkite laiką su perkraustymo paslaugų tiekėjais iš anksto.

Kaip išlikti organizuotam persikraustymo proceso metu?

Naudokitės sąrašus, planuoklį, svarbiausiems darbams paskirkite dėžes, kurios bus įkraunamos ir iškraunamos daiktų vėžimo metu iš pat pradžių. Suskirstykite daiktus į kategorijas pagal jų tipą, paskirtį ir svarbą, kad būtų lengviau pakuoti ir išpakuoti. Surašykite informaciją ant dėžių.