Kaip išvalyti ir prižiūrėti mėgstamus batus

Puiki batų pora gali būti tikra investicija ir vienas vertingiausių jūsų daiktų. Jei norite, kad jie ilgai tarnautų, labai svarbu pasirūpinti savo batais. Tinkamas valymas ir priežiūra gali padėti išvengti žalos ir pailginti jų tarnavimo laiką. Štai keletas paprastų žingsnių, kuriuos galite atlikti norėdami išvalyti ir prižiūrėti mėgstamus batus.

Identifikuokite medžiagą

Skirtingoms medžiagoms reikalingi skirtingi valymo būdai. Prieš pradėdami valyti batus, turite nustatyti medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Patikrinkite, ar nėra priežiūros instrukcijų, pateiktų kartu su batais, arba atlikite tyrimą, kad nustatytumėte geriausią medžiagos valymo būdą.

Pašalinkite nešvarumus ir šiukšles

Pirmas žingsnis valant batus yra pašalinti nešvarumus ar šiukšles nuo paviršiaus. Norėdami švelniai pašalinti nešvarumus ir dulkes, galite naudoti minkštų šerių šepetį arba skudurėlį. Nešveiskite per stipriai, nes galite pažeisti bato paviršių.

Nuvalykite dėmes

Jei jūsų batuose yra dėmių, galite naudoti švelnų valiklį ir minkštą šepetėlį, kad nuvalytumėte pažeistą vietą. Prieš tepdami valikliu, išbandykite jį ant nedidelės, nepastebimos batų vietos, kad įsitikintumėte, jog jis nepažeis medžiagos. Nuvalę tašką, švaria šluoste nuvalykite valiklio perteklių.

Nuodugnus valymas

Kartais jūsų batus reikia nuvalyti ne tik paviršių. Odiniams batams galite naudoti odos valiklį ir kondicionierių, kad giliai išvalytumėte medžiagą ir ją sudrėkintumėte. Drobiniams batams galite naudoti audinių valikliu ir šepetėliu, kad pašalintumėte giliai įsitvirtinusius nešvarumus ar dėmes. Įsitikinkite, kad atidžiai laikykitės valiklio nurodymų ir pirmiausia išbandykite jį nedideliame plote.

Dezodoruoti

Batai laikui bėgant gali pradėti sklisti nemalonaus kvapo, ypač jei juos dėvite dažnai. Norėdami dezodoruoti batus, galite naudoti batų dezodoravimo purškiklį arba į batų vidų pabarstyti kepimo sodos ir palikti per naktį. Ryte iškratykite soda ir jūsų batai moterims turėtų kvepėti gaiviai.

Tinkamai laikyti

Kai neavite batų, svarbu juos tinkamai laikyti, kad nesugadintumėte. Nelaikykite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose arba drėgnoje vietoje, nes tai gali pakeisti spalvą ir atsirasti pelėsių. Vietoj to laikykite juos vėsioje, sausoje vietoje, geriausia originalioje dėžutėje arba batų laikymo talpykloje.

Apsaugokite juos

Batų apsauga nuo stichijų gali padėti pailginti jų tarnavimo laiką. Jei ketinate avėti batus šlapiomis sąlygomis, apsvarstykite galimybę patepti vandenį atstumiančiu purškalu, kad apsaugotumėte juos nuo vandens pažeidimų. Taip pat galite naudoti batų medelius, kad išlaikytumėte batų formą ir išvengtumėte raukšlių susidarymo.

Jei norite, kad jie ilgai tarnautų, labai svarbu pasirūpinti savo batais. Atlikę šiuos paprastus veiksmus, galėsite išlaikyti savo mėgstamą batų porą puikiai ir pailginti jų tarnavimo laiką. Nepamirškite identifikuoti medžiagos, pašalinti nešvarumus ir šiukšles, aptikti švarias dėmes, prireikus giliai išvalyti, dezodoruoti, tinkamai laikyti ir saugoti nuo stichijų. Tinkamai prižiūrint, jūsų batai moterims tarnaus ilgus metus.