Geriausi važiavimo elektriniu dviračiu privalumai sveikatai

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja elektriniai dviračiai, paprastai vadinami el. dviračiais. Nors daugelis pabrėžia jų patogumą ir greitį, ypač miestuose, mažiau žinomas elektroninių dviračių privalumas yra jų nauda sveikatai. Iš pirmo žvilgsnio galima manyti, kad elektra varomi dviračiai, palyginti su tradiciniais dviračiais, turės mažiau privalumų sveikatai. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Čia giliau panagrinėjame nesuskaičiuojamą daugybę važiavimo elektriniu dviračiu privalumų sveikatai.

1. Širdies ir kraujagyslių sveikata:

Širdies ir kraujagyslių mankšta yra itin svarbi sveikai širdžiai ir plaučiams. Elektroniniai dviračiai, kaip ir tradiciniai dviračiai, siūlo gerą širdies ir kraujagyslių treniruotę. Elektrinio pagalbinio dviračio grožis tas, kad jis leidžia dviratininkams reguliuoti treniruotės intensyvumą. Pavyzdžiui, tomis dienomis, kai norite intensyvesnės treniruotės, galite sumažinti elektrinę pagalbinę funkciją arba ją visiškai išjungti. Kita vertus, jei jaučiatės ne tokie energingi arba dar tik pradedate važiuoti, elektrinė pagalbinė sistema gali padėti palaikyti pastovų tempą ir užtikrinti, kad vis tiek gerai treniruositės širdies ir kraujagyslių sistemą nepervargdami.

2. Sąnariams draugiška mankšta:

Dviračių sportas yra žinomas kaip mažo poveikio treniruotė, todėl tinka įvairaus amžiaus žmonėms, ypač turintiems sąnarių problemų ar sergantiems artritu. Elektroniniai dviračiai dar labiau padidina šį privalumą, nes leidžia dviratininkams pasirinkti pagalbos minant pedalus lygį. Tai reiškia, kad asmenys, kuriems tradicinis važiavimas dviračiu gali atrodyti skausmingas ar sudėtingas, gali mėgautis važiavimo dviračiu privalumais, pernelyg neapkraudami savo sąnarių.

3. Raumenų jėgos stiprinimas:

Tai nereiškia, kad dviratininkai visiškai atleidžiami nuo pedalų mynimo. Važiavimas dviračiu padeda tonizuoti raumenis, ypač apatinės kūno dalies – blauzdų, šlaunų ir sėdmenų. Važiuojant į kalną arba pučiant stipriam vėjui, elektrinę pagalbinę sistemą galima sumažinti iki minimumo, todėl dviratininkai gali intensyviau įtraukti ir stiprinti raumenis.

4. Geresnė psichinė savijauta:

Fizinio aktyvumo ir geresnės psichinės sveikatos ryšys yra gerai užfiksuotas. Važinėjimas elektroniniu dviračiu ne tik suteikia fizinį krūvį, bet ir suteikia galimybę pabūti lauke, pasinerti į gamtą ir atsigaivinti nuo uždarų patalpų aplinkos. Tai gali labai padėti sumažinti stresą, nerimą ir net depresijos simptomus. Džiaugsmas važiuojant vaizdingais maršrutais, jaučiant vėją ant veido ir po pasivažinėjimo patirtas pasiekimo jausmas gali daryti stebuklus, gerinant nuotaiką ir bendrą psichinę sveikatą.

5. Svorio reguliavimas ir riebalų deginimas:

Elektroninis dviratis gali būti puikus būdas deginti kalorijas. Tiesa, kad dėl elektrinės pagalbos dviračiu gali būti sudeginama mažiau kalorijų nei važiuojant tradiciniu dviračiu, tačiau taip pat labiau tikėtina, kad žmonės važiuos elektroniniu dviračiu ilgiau. Dėl didesnio pasitikėjimo savimi ir mažesnės įtampos, kurią suteikia pedalų pagalbinė priemonė, dviratininkai gali įveikti didesnius atstumus ir praleisti daugiau laiko sportuodami, todėl laikui bėgant sudeginama daugiau kalorijų.

 Specializuota dviračių parduotuvė Dviračių Arena pasiruošusi jums padėti. Susisiekite nemokamai konsultacijai.

6. Didesnė ištvermė ir ištvermė:

Nuolat važiuodami elektroniniu dviračiu, dviratininkai gali pastebėti, kad pagerėjo jų ištvermė ir ištvermė. Pradedant nuo trumpesnių važiavimų ir palaipsniui didinant atstumą bei mažinant elektrinę pagalbą, ilgainiui galima padidinti ištvermę. Dėl galimybės lanksčiai reguliuoti pedalų pagalbą e. dviračiai puikiai tinka progresyvioms treniruotėms.

7. Skatina reguliariai sportuoti:

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių trukdžių nuolat sportuoti yra gąsdinimo veiksnys, ypač tiems, kurie dar tik pradeda sportuoti arba grįžta prie fizinio aktyvumo. Šiuo aspektu elektroniniai dviračiai gali pakeisti situaciją. Žinojimas, kad prireikus bus suteikta pagalba, gali motyvuoti asmenis dažniau važinėti dviračiu, todėl mankšta taps reguliaria ir malonia jų kasdienybės dalimi.

Apibendrinimo žodis

Elektriniai dviračiai – tai ne tik transporto priemonė, bet ir sveikesnio gyvenimo būdo priemonė. Jie sumažina atotrūkį tarp fizinio pasirengimo ir patogumo, todėl važinėjimas dviračiu tampa prieinamas ir malonus visiems. Nesvarbu, ar esate fitneso entuziastas, ieškantis naujo iššūkio, ar bandote grįžti prie treniruočių, ar tiesiog norite naudotis reguliarių treniruočių nauda sveikatai be įtampos, elektroniniai dviračiai gali būti puikus sprendimas jums.

Daugiau informacijos rasite Dviraciuarena.lt svetainėje.