Ikimokyklinis ugdymas privačiuose darželiuose – kodėl jis yra svarbus?

Kiekvieni tėvai nori, kad jų vaikai kaip įmanoma anksčiau viską išmoktų, tuomet ateityje jiems viskas seksis lengviau. Kartais atrodo, kad visiškai mažų vaikų dar mokyti nereikia, nes jie vis tiek nieko nesupranta, o dirbti su vaikais reikia pradėti tada, kai jie tampa sąmoningi ir gali atsakyti už savo veiksmus. Tačiau tai nėra teisinga. Kuo anksčiau vaikas bus pradedamas mokyti, tuo jam bus lengviau įsilieti į visuomenę ir suprasti jos taisykles. Tad tokia veikla reikia užsiimti dar darželyje, nuo pat pirmųjų lankymo dienų. Todėl šiame straipsnyje ir norime papasakoti kiek daugiau apie ikimokyklinį ugdymą ir kodėl jis yra toks svarbus.

Ką duoda ikimokyklinis ugdymas privačiuose darželiuose?

Kai kam gali atrodyti, kad privatus darželis yra skirtas tik tam, kad vaikai būtų prižiūrimi tol, kol jų tėvai dirba. Tačiau jie duoda kur kas daugiau naudos, nei kad galime pagalvoti. Ikimokyklinis ugdymas vaikams suteikia pagrindinius socialinius, emocinius ir netgi kalbos įgūdžius. O tai pastebėti yra labai lengva, kai jūsų vaikas grįžęs namo elgiasi visai kitaip, nei kad buvote pripratę, galbūt ir su kiekviena diena pasako daugiau žodžių ir kitaip matote, kaip jis tobulėja. Tad galima drąsiai teigti, kad didele dalimi prie to prisideda privatus darželis. Taip pat ikimokyklinis ugdymas yra susijęs ir su bendravimu tiek su tėvais, tiek su bendraamžiais, įvairiais žaidimais ir kitais panašiais dalykais.

Kada pats geriausias metas pradėti mokyti vaiką?

Niekada nebus per vėlu vaiką mokyti pačių įvairiausių dalykų, kurie susiję su ikimokykliniu ugdymu. Kai kuriuose privačiuose darželiuose netgi viskas vyksta natūraliai, be jokio mokymo, o tai vaikams ypač tinka, nes net neatrodo, kad jie kažką specialiai turi daryti, todėl natūraliai tam nesipriešina ir per neilgą laiko tarpą jau išmoksta tam tikrų dalykų. Privatus darželis ypač propaguoja stiprų ikimokyklinį ugdymą, todėl jeigu turite galimybę visada rinkitės tokį darželį, nes ten nuo pat pirmųjų dienų, kada vaiką atvesite net patį mažiausią, jis visko po truputį pradės mokytis.

Ar visuose darželiuose užsiimama ikimokykliniu ugdymu?

Kadangi ikimokyklinis ugdymas yra labai svarbus, tai tikrai visuose darželiuose jis yra naudojamas. Galima sakyti, kad net tam tikri dalykai yra mokomi ne vien tik darželiuose, bet ir namuose. Aišku, galbūt skirtinguose privačiuose darželiuose bus naudojamos skirtingos programos, tad jeigu jums tai yra svarbu, būtinai tuo pasidomėkite daugiau.