Sandarumo testai: jį verta atlikti, o galbūt galima apsieiti ir be jo?

Kai pradedame rinktis tam tikrus daiktus, visada įvertiname abi puses, tai yra ar tą daiktą ar paslaugą verta įsigyti, o galbūt galima apsieiti be jo. Dažniausiai yra sudedami pliusai ir minusai ir tada svarstoma, ar tai verta dėmesio. Lygiai tokia pati situacija yra su sandarumo testais, tikriausiai galime girdėti pačių įvairiausių nuomonių, kodėl jį verta atlikti, o galbūt ir galima gyventi be jo. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti daugiau, ar sandarumo testas vertas dėmesio, o galbūt galima apsieiti be šios paslaugos.

Priežastys, kodėl verta juos atlikti

Sprendžiant, ar sandarumo testas yra reikalingas galite įžvelgti ne vieną pliusą:

●  Pirmiausia bus surandamos probleminės vietos, per kurias išeina šiluma. Vadinasi, tokiose vietose kur kas dažniau gali atsirasti pelėsis, nes tokios vietos drėksta, todėl susidurti su juo yra pakankamai didelė.

●  Jeigu namas bus sandarus, tai žiemos sezonu namai bus šilti ir automatiškai šildymo sąskaitos bus mažesnės. Kad žinotumėte tokią informaciją apie savo namus, toks testas tikrai vertas dėmesio, nes jeigu rezultatai nebus itin geri, tuomet bus galima imtis reikiamų veiksmų, kad rezultatai būtų pagerinti.

Priežastys, kodėl neverta jo atlikti

Tikrai galima girdėti ir tokių nuomonių, kad toks testas nėra reikalingas. O argumentai gali būti patys įvairiausi. Pirmasis gali būti tas, kad jo galiojimo laikas yra tik metai. Tačiau toks laikotarpis yra pakankamai ilgas, jeigu norite gauti energetinio naudingumo sertifikatą. Per tokį laikotarpį tikrai neskubėdami galėsite susitvarkyti visus dokumentus, tad toks laiko tarpas yra pakankamas. Dar viena nuomonė yra ta, kad toks testas per daug kainuoja, tad jo daryti neapsimoka. Tačiau jeigu žiemos metu yra gaunamos didelės sumos sąskaitos, tai atlikus testą bus galima jas sumažinti ir per tam tikrą laikotarpį suma atsipirks, o vėliau galėsite net ir sutaupyti.

Koks yra geriausias sprendimas?

Kaip matome iš pateiktos informacijos, pliusai yra kur kas vertesni dėmesio, nei kad minusai, todėl drąsiai galime sakyti, kad sandarumo testai yra reikalingi ir juos verta atlikti, nes iš jų gautos informacijos bus galima pasidaryti nemažai išvados ir taip susikurti dar daugiau naudos savo namams. Tuo labiau, kad beveik jokiais dalykais rūpintis nereikės, nes visi darbai bus atliekami specialistų.

Akredituotos labaratorijos sprendimai – Namudiagnostika.lt/