Svarbi informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas augintinio savininkas

Būdami atsakingi naminių gyvūnėlių savininkai, norite užtikrinti savo kailinio draugo sveikatą ir gerovę. Šunims, kaip ir žmonėms, gali būti naudingi maisto papildai, skirti konkrečioms sveikatos problemoms spręsti arba bendram gyvybingumui didinti. Šiame išsamiame vadove apžvelgsime papildų šunims pasaulį, supažindinsime su įvairiomis jų rūšimis, paaiškinsime, ką jais siekiama gydyti ar ko išvengti ir kaip jie gali pagerinti jūsų šunų draugo gyvenimo kokybę.

Supraskime pačius pagrindus

Prieš pradedant gilintis į konkrečius papildus, būtina suprasti pagrindinius dalykus. Papildai šunims skirti papildyti įprastą jų mitybą. Jie būna įvairių formų, įskaitant tabletes, kramtomuosius, miltelius ir skysčius. Šie papildai gali būti skirti įvairiems tikslams, pavyzdžiui, sąnarių sveikatai palaikyti, kailio būklei gerinti arba konkrečioms sveikatos būklėms gydyti.

Įprasti šunų papildų tipai

1. Sąnarių papildai

Vienas iš dažniausiai šunų savininkams kylančių rūpesčių yra sąnarių sveikata, ypač vyresnių ar didesnių veislių šunų. Sąnarių papildų sudėtyje dažnai būna tokių sudedamųjų dalių kaip gliukozaminas ir chondroitinas, kurie padeda mažinti uždegimą ir skatina kremzlių atstatymą. Jie idealiai tinka šunims, kenčiantiems nuo artrito ar su sąnariais susijusių problemų.

2. Odos ir kailio papildai

Blizgantis, sveikas kailis yra laimingo šuns ženklas. Papildai, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių, biotino ir kitų būtinų maistinių medžiagų, gali gerokai pagerinti jūsų šuns odos ir kailio būklę. Jie mažina niežulį, pleiskanojimą ir skatina blizgesį bei minkštesnį kailį.

3. Virškinimo sistemos papildai

Virškinimo problemos gali būti didelis šunų diskomforto šaltinis. Probiotikai ir virškinimo fermentai yra įprasti papildai, naudojami siekiant skatinti subalansuotą žarnyno florą, pagerinti virškinimą ir palengvinti tokias problemas kaip viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Šie maisto papildai taip pat gali padėti šunims, turintiems jautrumą maistui.

4. Multivitaminai

Kaip ir žmonėms, šunims gali būti naudingi multivitaminai, kad užpildytų mitybos spragas jų racione. Šiuose papilduose yra įvairių vitaminų ir mineralų, būtinų bendrai sveikatai. Jie ypač naudingi šunims, turintiems specifinių mitybos apribojimų arba besilaikantiems naminės dietos.

Pritaikyti papildai pagal šuns poreikius

Ne visiems šunims reikia vienodų papildų. Jūsų augintinio amžius, veislė, dydis ir bet kokie esami sveikatos sutrikimai turėtų turėti įtakos papildų pasirinkimui. Labai svarbu pasitarti su veterinarijos gydytoju prieš pradedant vartoti bet kokį naują papildą. Jie gali patarti, kokią dozę ir papildų derinį pasirinkti, kad būtų patenkinti unikalūs jūsų šuns poreikiai.

Papildų vartojimas

Maisto papildų skyrimas jūsų šuniui turėtų būti be streso. Daugelį papildų galima įsigyti skanių formų, kurios patinka šunims. Galite paslėpti tabletes skanėstuose, sumaišyti miltelius su maistu arba duoti kramtomųjų papildų kaip atlygį. Svarbiausia, kad šuniui tai būtų teigiama patirtis


Galima teigti, kad papildai šunims gali būti vertingos priemonės, gerinančios jūsų augintinio gyvenimo kokybę. Nesvarbu, ar jūsų šuniui reikia sąnarių paramos, geresnės odos ir kailio būklės, geresnio virškinimo, ar bendros mitybos, tikėtina, kad yra papildas, kuris gali padėti. Nepamirškite pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju prieš keisdami savo šuns mitybos ar papildų režimą, nes jo patirtis yra labai svarbi užtikrinant jūsų kailinio draugo gerovę. Naudodami tinkamus papildus ir tinkamai prižiūrėdami galite padėti savo šuniui gyventi laimingiau ir sveikiau. Nepamirškite, jog svarbus ir kokybiškas šunų maistas, kurio papildai vien neatstos.