Baudos už greičio viršijimą

Labai gerai, kad yra nustatyti tam tikri apribojimai, nes tuomet galima jaustis drąsiau ir saugiau ir nesvarbu, kurią sritį pasižiūrėsime. Ypač įvairūs ribojimai yra svarbūs eisme, nes ten yra nemažai transporto priemonių, jos gali važiuoti pakankamai dideliu greičiu, todėl jį suvaldyti būtina, nes pasekmės gali būti neprognozuojamos. Tiems, kurie nusižengia tam tikroms taisyklėms, dažniausiai yra taikomos baudos. Viena dažniausiai pasitaikančių baudų yra greičio viršijimas, tad apie jį norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Kaip yra užfiksuojamos baudos, kai greitis yra viršijamas?

Užfiksuoti greitį galima pačiais įvairiausiais būdais:

  • Vienas patogiausių būdų fiksuoti automobilio greitį yra trikojais. Jie yra patogūs, nes yra nedideli, juos galima pastatyti bet kokioje vietoje, jie pakankamai tiksliai gali nustatyti greitį ir fiksuoti automobilį, kuris jį viršija.
  • Jau sumontuotos kameros, kurios irgi fiksuoja greitį. Tačiau kartais vairuotojai, jeigu žino, kurioje vietoje stovi šis prietaisas, specialiai gali pristabdyti ir taip išvengti baudos.
  • Policijos pareigūnai, kurie specialiomis priemonėmis fiksuoja greitį.
  • Vidutinio greičio matuokliai, kurie fiksuoja vidutinį greitį, per kurį buvo įveikta tam tikra atkarpa. Tad jie fiksuoja ne tam tikro momento greitį, o tam tikro nuvažiuoto atstumo.

Būdai, kurie leidžia atsiskaityti už greičio baudas

Jeigu jau taip atsitiko, kad baudos uz greiti pasiekė ir jus, reikia kaip įmanoma greičiau atsiskaityti, kad ateityje nekiltų papildomų problemų ir skola nedidėtų. Tad vienas paprasčiausių būdų, kaip galima atsiskaityti už greičio viršijimą yra internetu. Vos keliais pelės paspaudimais susimokėsite baudą ir apie ją galėsite pamiršti. Kitas būdas nueiti į prekybos centrus prie terminalo ir ten susimokėti. Tad kiekvienas gali pasirinkti tokį būdą, kuris yra patogesnis.

Kiek kartų galima viršyti greitį?

Vienas pačių idealiausių atvejų yra tas, kad nebūtumėte gavęs nei vienos baudos už greičio viršijimą, nes tokie apribojimai yra taikomi ne be reikalo, o norint apsaugoti visų gyvybes, todėl visada reikėtų, kad greitis būtų pasirenkamas toks, koks ir priklauso atitinkamame kelio ruože. Tačiau jeigu nutiko taip, kad greitį viršijote, vėl tokie atvejai yra individualūs, nes reikia atsižvelgti į įvairius kriterijus, tai yra kiek daug buvo viršyta, koks vairuotojo stažas ir panašiai.