Burnos skalavimo skytis ir blogas burnos kvapas

Siekdami gaivaus burnos kvapo, daugelis žmonių griebiasi burnos skalavimo skysčių, dažnai suvilioti įtikinamų reklamų. Tačiau tikrovė gali nustebinti daugelį: geriausias burnos skalavimo skystis nuo blogo burnos kvapo iš tikrųjų gali būti visai ne burnos skalavimo skystis. Priešingai populiariam įsitikinimui, kai kurie burnos skalavimo skysčiai gali blogą burnos kvapą ne palengvinti, o sustiprinti.

Daugelyje burnos skalavimo skysčių yra alkoholio, kuris gali išsausinti burną. Kai kurie prekių ženklai netgi pasižymi didesniu alkoholio kiekiu nei vyne ar aluje. Alkoholio junginiai, tokie kaip etilo alkoholis ar acetaldehidas, gali pakenkti seilių liaukoms, dėl to žūsta ląstelės, kaupiasi riebalai ir patinsta. Ilgainiui dėl to gali išsausėti burna, o tai yra palanki terpė blogam burnos kvapui atsirasti.

Be to, burnos skalavimo skystyje esančių katijoninių junginių ir dantų pastoje esančių anijoninių junginių sąveika gali dar labiau išsausinti burną ir sukelti burnos opas.

Seilių vaidmuo

Seilės atlieka svarbų vaidmenį palaikant subalansuotą bakterijų aplinką burnoje. Jos padeda reguliuoti pH lygį ir užtikrina, kad nesidaugintų kenksmingos bakterijos. Dėl sumažėjusio seilių kiekio išdžiūvusi burna gali išbalansuoti šią bakterijų ekosistemą, todėl blogėja burnos kvapas.

Burnos skalavimo skysčio veiksmingumo iliuzija

Burnos skalavimo skysčio reklamose dažnai vaizduojamas scenarijus, kai skalaujant burną burnos skalavimo skysčiu stebuklingai pašalinamos apnašos. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Dantų apnašas, kurios labai prisideda prie blogo burnos kvapo atsiradimo, galima pašalinti tik fiziniais veiksmais, pavyzdžiui, valant dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Pasikliauti vien burnos skalavimo skysčiu yra neveiksminga ir netgi gali būti žalinga.

Natūralios burnos skalavimo skysčio alternatyvos

Tais atvejais, kai norite gaivesnio burnos kvapo, apsvarstykite natūralių burnos skalavimo skysčių alternatyvas. Tokie prekių ženklai kaip „Eludril” ir „ELMEX” siūlo bealkoholinius burnos skalavimo skysčius Lietuvoje, kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų, galinčių atgaivinti burnos kvapą, nesutrikdant burnos bakterijų pusiausvyros.

Efektyvus blogo burnos kvapo šalinimas

Norint iš tikrųjų kovoti su nemaloniu burnos kvapu, labai svarbu laikytis holistinės burnos priežiūros tvarkos. Į ją įeina dantų valymas po valgio, reguliarus dantų siūlų valymas ir liežuvio grandiklio naudojimas. Geriant daug vandens taip pat galima palaikyti seilių gamybą, o tai dar labiau padeda kovoti su nemaloniu burnos kvapu.

1. Ar kasdienis burnos skalavimo skysčio naudojimas turi šalutinį poveikį? 

Nors retkarčiais burnos skalavimo skysčio naudojimas gali būti naudingas, kasdienis ir pernelyg dažnas naudojimas, ypač burnos skalavimo skysčių, kurių sudėtyje yra daug alkoholio, gali sukelti burnos džiūvimą, burnos bakterijų pusiausvyros sutrikimą ir galimas burnos opas.

2. Kaip natūraliai palaikyti gaivų burnos kvapą visą dieną?

Natūraliai palaikyti gaivų burnos kvapą padeda reguliari burnos higiena, pavyzdžiui, burnos šepetėlis, dantų siūlas ir liežuvio grandiklis, ir gyvenimo būdo įpročiai, pavyzdžiui, hidratacija, vengimas vartoti stiprų kvapą skleidžiantį maistą ir kramtyti becukrę gumą ar mėtas.

3. Ar saugu naudoti burnos skalavimo skystį vaikams?

Labai svarbu rinktis specialiai vaikams skirtus burnos skalavimo skysčius, nes juose dažnai nebūna alkoholio ir jų sudedamosios dalys yra švelnesnės. Tačiau visada prižiūrėkite vaikus, kol jie naudoja burnos skalavimo skystį, kad jie jo neprarytų, ir pasikonsultuokite su vaikų odontologu dėl rekomendacijų.

Daugiau informacijos ir odontologijos naujienų galite rasti Senvagesklinika.lt internetiniame puslapyje.